Reklama3
To co nás zaujalo pro rok 2015
reklama3
reklama3
reklama3
reklama3
reklama3
reklama3
Reklama1
reklama1

reklama
Katalog táborů
Jak vybrat tábor
Články
Inzerce
Výměna odkazů
FAQ
Pro pořadatele táborů
Nejznámější organizátoři 
The trip to fancy, o. s.
Novach s. r. o.
???
???
???
???
???
???
???
???
???
Reklama2 Úvod Kontakt Mapa stránek
reklama

Články zde můžete uveřejnit i vy! Stačí Váš článek poslat na náš email katalogtaboru[zavin]seznam.cz, pokud bude alespoň trochu k tématu těchto webových stránek a nebude porušovat žádné zakladní a mravní hodnoty bude zveřejněn. 

Název článku: Mobil versus dětský tábor
V dnešní době moderních technologií jistě nebude mobilní telefon jediným zařízením, které si přiveze dítě na tábor.
Jeden z problémů s tím spojených je, abysence okolí a zcela se ponoření do monitoru telefonu, tabletu. Dítě pak tráví celé dny s mobilem a přáteli na Facebooku a úplně odřízne, že je na táboře. Vtipným obrázkem je dítě, které na táboře hraje na honěnou s mobilem v ruce.
Souvisejícím problémem může být právě nenavázání kontaktů s přítomnými jedinci. Dítě si na táboře nenajde kamarády, je osamoceno a tak volá rodičům domů, že se nudí a chce domů, v tu chvíli rodič volá organizátorovi, jaktože se jeho mazlíček nudí. Neuvědomuje si, že v přihlášce na tábor bylo jasně napsáno, že se nedoporučuje brát si telefon na tábor, tím se dítě odrthává od kolektivu nebo spíše hůř navazuje kolektivní vztah. Nemůže tedy vzniknout žádné kamarádské pouto případně kohezní skupina.
Tento článek, nebo poznámka je spíše takovým výkřikem do tmy. Pochybuji, že se na této situaci něco změní.
Autor: Katalogtaboru.cz / Kontakt: katalogtaboru[zavin]seznam.cz
 
Název článku: Klíště jde, klíště jde, klíště si jde pro tebe!
Není snad táborník, který by se nestřetl s nepřítelem jménem klíště. Důležitá je prevence je očkováním, a to především u osob, které se pohybují v oblastech s velkým výskytem klíšťat. Infikovat se je možné i ve městech a rovněž i při pobytu v zahraničí.
Jak jsem se zmínil očkování je nejlepší prevencí. Očkovací schéma se skládá ze 3 dávek. Proti klíšťové encefalitídě lze očkovat celoročně, ale nejvhodnějším obdobím pro zahájení očkování jsou chladné měsíce roku, aby se ochrana vytvořila ještě dříve než dojdeke zvýšenému výskytu klíšťat. Ochrana po očkování nastupuje do čtrnácti dnů a přetrvává minimálně tři roky po dokončeném kompletním očkování. Pro srovnání - u nás je očkováno 17% obyvatel, v sousedním Rakousku je to 90%. Doporučuji očkování!
Autor: Karel / Kontakt: ???


Reklama4-ů§.reklama4
linka
© copyright 2015 created by www.katalogtaboru.cz